Alışveriş Sepeti

Bizimle iletişime geçebilirsiniz: 0212 963 4688

150 Tl ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO

K-pop Stajyer Kuralları: Flört Yok, Telefon Yok, Haftalık Kilo Kontrolü

JYP Entertainment‘ın yeni idollerle flört etmesine üç yıllık katı bir yasak var, stajyerlerin telefonlarını kullanmaları veya karşı cinsten üyelerle tanışmaları yasak ve Twice‘dan Momo‘ya bir keresinde haftada 7 kilo vermesi emredildi.Spoiler uyarısı: K-pop yıldızları mükemmel doğmamıştı. Her zaman o kadar güzel görünmediler, o kadar güzel giyinmediler veya bu kadar zahmetsizce hareket etmediler. İdol-dom’a mezun olmadan önce, Koreli yıldız adayları, görünürde sonu olmadan hayatlarının on yılını veya daha fazlasını alabilen titiz bir eğitim sisteminden geçerler ve hangi stajyerlerin halkın gözünde ilk kez sahneye çıkacakları her zaman belirsiz.

Örnek A: Jihyo, Twice’ın bir üyesi olarak idol kariyerine başlamadan önce 10 yıl eğitim aldı. Rutinler ve kısıtlamalar gruplar arasında farklılık gösterse de, her kurumun ortak noktası, telefonlarını teslim etmekten engelleyici kilo verme gereksinimlerine kadar, kursiyerlerin uyması gereken sağlam bir kurallar listesidir. İşte onu bir K-pop idolü yapmak için gerçekten gerekenler.

Erkek kursiyerler ve kız kursiyerler birlikte yemek yememelidir – asla

K-pop ajansları, işe alımlarını profesyonel uygulamalarından başka hiçbir şeye odaklamadıklarından ve gençlerin en büyük dikkat dağınıklığı olan romantizmden – erkek ve kadın stajyerler kesinlikle ayrı tutulmaktadır.
Blackpink‘ten Rosé, 2017’de Radio Star adlı talk show’da, kadın ve erkek stajyerlerin aynı alanda olmak şöyle dursun birbirlerine bakmalarına veya merhaba demelerine bile izin verilmediğini açıkladı. Bunun olması için, akşam yemeği saatleri farklı bir şekilde programlanacak ve kızların yöneticileri, etrafta erkeklerin kalmadığından emin olmak için gözlerini dört açacak, hatta geçen erkeklerin görüşünü bile engelleyecekti. Neyse ki çıkış yaptıktan sonra kurallar gevşetildi ve müzikal işbirlikleri teşvik edildi.

Çıkmak yok

Paylaşılan öğünler tükenirse, çıkış yaptıktan sonra bile, sabit kalmanın kesinlikle kartlarda olmadığını söylemeye gerek yok. Twice ve Got7‘nin arkasındaki ajans olan JYP Entertainment, bir sanatçının halkın gözünde ortaya çıkmasından üç yıl sonrasına kadar katı bir flört kuralını sürdürmesiyle ünlüdür.
Kurucu Park Jin-young“İlk çıkıştan sonra, arkadaşlarıyla buluşmamalarını ve sadece üç yıl boyunca pratik yapmaya odaklanmalarını tavsiye ediyorum” şeklinde bir tweet attı. 2015 röportajında, kuralı ayrıntılı bir şekilde ele alarak, “Sadece üç yıldır. Ondan sonra erkek arkadaşları getirmekte özgürler ve onlara akşam yemeği ısmarlardım.”Üç yıllık geri sayıma yaygın bir şekilde atıfta bulunuluyor ve JYP idolleri genellikle üçüncü yılı bitene kadar kaç ay kaldığını soruyor. 2016’da Wonder Girls Radio Star programına katıldı ve esprili bir şekilde “Artık herhangi biriyle çıkmakta özgürüz. Bu yüzden, herhangi bir ilginiz varsa, bizi arayın, bize mesaj atın, her neyse, teşekkür ederim.” dedi.

Telefon yok

Cep telefonlarının dikkat dağıtıcı etkisinin büyük bir hayır-hayır olduğu da iyi biliniyor. Şimdiye kadar birçok K-pop idolünün söylediğine göre, sanatçıların kişisel telefonlarına erişmelerine genellikle bir müzik şovunda birinci olduktan sonra izin verilir.
2016’da Immortal SongsSinging the Legend adlı şovda, GFriend kız grubu bir müzik şovunu kazandıktan sonra yalnızca kendi kişisel telefonlarına sahip olduklarını paylaştı. SNSD‘den Tiffany Young (şimdi tek başına uçuyor) 2018’deki Zach Sang Show‘a projenin başlangıcında üyelerin hiçbirinin cep telefonu olmadığını, bu nedenle de ailesiyle uluslararası aramalar yapmak için bir telefon kulübesine gitmesi gerektiğini söyledi.

Sıkı bir diyet planı uygulamak

K-pop kursiyerleri her zaman 7/24 katı bir diyet planı altında yaşarlar. Hatta kursiyerlerin yemesi yasak olan yüksek kalorili yiyecekleri (tteok-bokki, jajangmyeon, dondurma, hamburger dahil) detaylandıran ünlü bir liste bile var ve birkaç K-pop idolü daha sonra yiyecekleri gizlice içeri sokmaya çalışırken trajikomik hikayeler paylaştılar. Bu Şubat’ta The Tonight Show‘da Jimmy Fallon’un başrol oynadığı “siyah fasulye noodle olayı” olarak anılan BTS, eğitim yıllarında RM‘nin tuvalete gideceğini söylediği ama aslında yakındaki bir restorana gidip bir porsiyon yudumladığı anı hatırladı. dört dakika içinde jajangmyeon.
Burn the Stage YouTube serisinin üçüncü bölümünde RM, kendisinin ve V’nin bir keresinde ceplerine dondurma koyduklarını söyledi. “V ve ben sokakta dondurma yiyorduk ve sonra bizi takip eden siyah bir minibüs fark ettik,” dedi. “Ajanstan birinin olabileceğini düşünmekten korktum. Biz de dondurma yemiyormuşuz gibi davranmak için dondurmayı cebimize soktuk. “En korkutucu kısım? Haklıydı. Ajanstan biriydi ve grup arkadaşları gelişigüzel bir şekilde yurtlarına döndüklerini söylediler… ama üzerlerinde dondurma vardı.

Kilo kontrolleri… herkesin görmesi için yayınlandı

Diyet planıyla birlikte haftalık kilo kontrolü de gelir. 2015 yılında Rainbow ile çıkış yapan aktris Kim Jae-kyungSame Bed, Different Dreams programında stajyerlik yıllarında ajansın her hafta kilolarını kontrol edip rakamları duvarda halka sergilediğini paylaştı. Grup üyelerinin tırnaklarını kısa kesmesi, defalarca tuvalete gitmesi ve ağırlıklarını en ufak bir oranda bile azaltmak için tükürük tükürmesi çok stresliydi.

Görünüşe göre tek kişi o değilmiş. 2018’deki V Live’da Twice’dan Momo, ajansı tarafından bir showcase öncesinde 7 kilo vermesi gerektiği ve bunu yapması için sadece bir hafta verildiğinin hikayesini yeniden anlattı. Bu, Japon idolünü aşırı kilo verme planına – sadece bir küp buz yemeye ve sonra spor salonuna gitmeye – o kadar travmatik bir yaklaşım başlattı ki uykuya daldı ve “tekrar uyanamayacağımdan korktu”. Çevresindeki Twice kızları şaşkınlıkla nefesini tuttu ve Jeongyeon, “Onlardan kendilerinin de denemelerini isteyin” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’nin Her Yerine Kargo

300 TL üzeri ücretsiz kargo

Kolay Geri İade

14 gün içinde iade imkanı

E-Fatura Güvencesi

Her alışveriş için e-fatura

100% Güvenli Ödeme

Güvenli ödeme alt yapısı