Alışveriş Sepeti

Bizimle iletişime geçebilirsiniz: 0212 963 4688

150 Tl ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO

26 Yaşına Girerken Ulusun İlk Aşkı Suzy

Bae Suzy epey bir yolculuk geçirdi. o, Lancôme ve Guess’in beğenilerini toplayan bir “CF Queen”, kız grubu Miss A‘nın en genç üyesi olarak çıkış yaptı ve genç K-drama Dream High’daki ilk oyunculuk rolü için ödüller kazandı.Bae Suzy 26 yaşına gelirken, Güney Kore’nin önde gelen sevgililerinden birine bir göz atıyoruz. 2010 yılında Miss A grubuyla bir K-pop idolü olarak çıkış yapan sanatçı, aynı zamanda bir oyuncu olarak da başarılı olan az sayıdaki sanatçıdan biri.

Yüksek reytingli K-dramaları Dream HighWhile You Were Sleeping ve Vagabond‘daki muhteşem performansları onu kendi ülkesinde tanınmış bir isim haline getirdi ve şimdi yeni K-drama Start-Up‘ta izleyicileri yeniden etkilemeye hazırlanıyor.

Dizi, Güney Kore’nin gelişen teknoloji endüstrisinin portresini çiziyor ve Suzy, Kore’nin Steve Jobs’ı olma hayalini kuran hevesli bir iş kadını olan Seo Dal-mi’yi oynuyor. Ama müzikal ve oyunculuk becerisinin yanı sıra Suzy hakkında başka ne biliyoruz? İşte Start-Up’ı izlemeden önce onun hakkında bilmeniz gereken 5 şey.

“Ulusun İlk Aşklarından” biri olarak adlandırıldı

Bu takma adı kazanan Güney Koreli aktrisler az. Suzy dışında, Jun Ji-hyunSon Ye-jin ve Lee Yeon-hee de bu şekilde lanse edildi, ancak çoğu kişi Suzy’nin gerçek Ulusun İlk Aşkı olduğuna inanıyor.

Ona “CF Kraliçesi” denildi (Reklam Filmi Kraliçesi)

Yiyecek ve içeceklerden giysi ve fotoğraf makinelerine kadar bir dizi ürünü satabilme becerisi nedeniyle “telif hakkı onayı” olarak da bilinir. 2013 yılında, 10 milyar won’un üzerinde (8,7 milyon ABD Doları) kazandı ve 14’ün üzerinde ciro anlaşması gerçekleştirdi. Bu yıl şimdiye kadarki en büyük ciroları arasında Lancôme ve Guess yer alıyor.

K-pop kız grubu Miss A’nın en genç üyesiydi

15 yaşında K-pop grubu Miss A’da çıkış yaptı ve İngilizce Kpop web sitesi Soompi’ye göre, K-pop idolü olarak tanıtılmadan önce sadece 10 ay eğitim aldı.

Dream High’daki ilk oyunculuğu ile ödüller kazandı

Müzik gençlik draması Suzy’yi yıldız olmaya itti ve hatta şarkıcılık kariyerini geride bırakmayı başardı. 2011 yılında, henüz 16 yaşındayken, Suzy rolüyle övgü topladı. Kim Soo-hyun ile KBS Drama Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu ve En İyi Çift Ödülü’nü kazandı.

Akıl sağlığı konusunda açılmaya korkmuyor

Suzy, şöhretin her şey olmadığını göstermek için akıl sağlığı konusunda açıktı. 2013’de Healing Camp adlı şovun bir bölümünde, o yılın başlarında neden bir basın toplantısında ağladığını açıkladı. “Fiziksel yorgunluğa katlanabiliyordum ama insanlardan aldığım yaraları ifade edemedim,” Duygularıyla savaştı ve “patladı” diye ekledi. Ayrıca, endüstrinin sık sık cezalandıran programlarına katlanıp hepsini tekrar yaşayıp yaşamayacağını da açıkça merak etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’nin Her Yerine Kargo

300 TL üzeri ücretsiz kargo

Kolay Geri İade

14 gün içinde iade imkanı

E-Fatura Güvencesi

Her alışveriş için e-fatura

100% Güvenli Ödeme

Güvenli ödeme alt yapısı